12 czerwca 2024 r. w sali widowiskowej Centrum Kultury i Rekreacji we Wschowie odbyło się wyjątkowe przedstawienie. Uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Bohaterów Westerplatte we Wschowie wystąpili w spektaklu pt. „Zagubiony czas”, zorganizowanym z okazji Dnia Rodziny. Inicjatorem wydarzenia był ks. Mariusz Żurawicz.

Przesłanie spektaklu „Zagubiony czas”

Spektakl „Zagubiony czas” podkreślał wartość rodziny i relacji międzyludzkich. W trakcie przedstawienia widzowie zobaczyli, jak ważne jest poświęcanie czasu bliskim. „Rodzina, czas poświęcony bliskim, przyjaźń, miłość to wartości, dla nas wszystkich jest istotne. Praca jest ważna, pieniądze są ważne, ale najważniejsze jest to, żebyśmy byli razem, bo to nas wszystkich umacnia” – mówiła Małgorzata Kordek, dyrektor SP 2 we Wschowie.
Aktorzy wcielili się w role strachów, kwiatów, potoku, drzew oraz głównych bohaterów – czteroosobowej rodziny z psem. „Ogromne brawa należą się naszym aktorom, którzy stanęli na wysokości zadania” – podkreślała Małgorzata Kordek, dziękując także nauczycielom za ich zaangażowanie i kreatywność. Zaznaczyła również, że w szkole zawiązuje się nieformalna grupa teatralna pod przewodnictwem ks. Żurawicza, która regularnie angażuje się w takie projekty.

Całość przedstawienia do zobaczenia tutaj https://zw.pl/uczniowie-i-nauczyciele-na-jednej-scenie–spektakl-zagubiony-czas-w-wykonaniu-sp2,152892?fbclid=IwZXh0bgNhZW0CMTAAAR1sA7lOx8Mx04lihay35SigcQIg0kv0kcKppzBNjUHMKdl-FVzTYySyrAs_aem_ZmFrZWR1bW15MTZieXRlcw#google_vignette