4 maja 2026 r. uczniowie klasy 5c wraz z panią Joanną Kupisz i panią Katarzyną Waligórą wzięli udział w Wielkiej Grze Literackiej. Imprezę zorganizowała Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Wschowa. Zabawa polegała na wykonaniu jak największej liczby zadań rozmieszczonych w całej bibliotece w określonym czasie. Oprócz ilości poprawnie wykonanych zadań liczyły się także: kreatywność i nieszablonowe podejście do postawionych wyzwań. Jednej z naszych drużyn udało się wykonać poprawnie wszystkie zadania, a niektóre odpowiedzi drużyny wywarły niemałe wrażenie na jury. W nagrodę uczniowie otrzymali piękne książki, które samodzielnie mogli sobie wybrać.

Celem wydarzenia było rozwijanie kompetencji czytelniczych wśród uczniów, wzmacnianie zainteresowania literaturą oraz kształtowanie umiejętności pracy zespołowej poprzez aktywną i angażującą formę edukacji. Cała zabawa obracała się wokół książek nominowanych do Nagrody „Literacka Podróż Hestii”