7 grudnia 2022 roku w warszawskim Kinie Kultura odbyła się Uroczysta Gala wręczenia nagród laureatom V edycji Ogólnopolskiego Konkursu dla Szkół Podstawowych ,,Do Hymnu’’. To ogólnopolski konkurs dla szkół podstawowych na wspólne, jednogłosowe wykonanie hymnu państwowego oraz dwóch wybranych pieśni hymnicznych przez co najmniej połowę uczniów danej szkoły.

Nasza szkoła za zajęcie I miejsca w tym ogólnopolskim konkursie organizowanym przez Narodowe Centrum Kultury otrzymała zaproszenie do Warszawy
na uroczystą galę wręczenia nagród. Dlatego też w środę uczniowie: Maria Kowalska, Maciej Żyła i Hubert Wójcik wraz z dyrektor szkoły p. Małgorzatą Kordek oraz p. Łukaszem Hilarskim, nauczycielem muzyki, udali się do stolicy, aby reprezentować szkołę podczas uroczystości. Na galę przybyło kilkanaście najlepszych szkół z całej Polski.

Dyrektor Narodowego Centrum Kultury prof. Rafał Wiśniewski wręczył nam statuetkę oraz pamiątkowe dyplomy. Za zajęcie I miejsca w województwie lubuskim Szkoła Podstawowa nr 2 im. Bohaterów Westerplatte we Wschowie otrzymała nagrodę w wysokości 5000 złotych.

Oprócz uroczystej gali wręczenia nagród był również czas na zwiedzanie stolicy. Spacerując po Warszawie, dotarliśmy do takich miejsc jak: Krakowskie Przedmieście, Plac Zamkowy, Ogród Saski, Grób Nieznanego Żołnierza czy Kościół Św. Krzyża.

Cały wyjazd to naprawdę niezapomniane chwile 😍😍😍😍