W piątek 26 maja nauczyciele matematyki I LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Tomasza Zana we Wschowie Barbara Menzel, Janusz Kolan i Krzysztof Grabka zorganizowali IV Mistrzostwa Wschowy
w Szybkim Liczeniu adresowane do uczniów szkół podstawowych naszego powiatu. Do rywalizacji przystąpiło 5 drużyn reprezentujących wschowskie podstawówki: SP nr 1, SP nr 2 i SP nr 3 oraz szkoły podstawowe z Łysin i Szlichtyngowej. Uczniowie sprawdzali swoje umiejętności szybkiego liczenia w 5 konkurencjach. Najwięcej emocji wzbudziły: Domino Arytmetyczne, Super Prymus i Znikające Liczby.
W klasyfikacji drużynowej zwyciężył zespół z SP nr 1 w składzie: Bazylewicz Franciszek, Juśkiewicz Hanna, Talko Tatiana i Surowiec Matylda. Drugie miejsce zajęły ex aequo drużyny z SP w Łysinach w składzie: Drobnik Mikołaj, Stachowska Zofia, Środa Mateusz i Wolak Alicja oraz z SP nr 2 w składzie: Janczak Bartosz, Kaczmarek Martyna, Stankiewicz Gabriela i Ochocki Oliwier. Rywalizację podsumowano także
w kategorii indywidualnej. Mistrzem Wschowy w Szybkim Liczeniu została Matylda Surowiec z SP nr 1 we Wschowie, wyprzedzając Mikołaja Drobnika z SP w Łysinach i Franciszka Bazylewicza z SP nr 1 we Wschowie.

Wszyscy uczestnicy mistrzostw otrzymali dyplomy, a najlepsi nagrody ufundowane przez starostę wschowskiego Andrzeja Bielawskiego, który objął swoim patronatem matematyczne potyczki w Zanie. Wsparcie przy zakupie nagród udzieliła również wschowska firma komputerowa Kaja Komputer Krzysztof Jasek, a słodki poczęstunek dla młodych matematyków ufundowała Piekarnia Gierczak.

Amatorom zabaw matematycznych gratulujemy pokazanych umiejętności, a ich opiekunom przygotowania uczniów do konkursu. Mistrzostwa Wschowy w Szybkim Liczeniu po raz kolejny okazały się trafionym pomysłem, który wzbudził spore zainteresowanie szkół Ziemi Wschowskiej. Organizatorzy zapowiedzieli następną edycję Mistrzostw za rok. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy!