Środa,  11 października 2023 r. była dla uczniów klasy 1a i 1b dniem wyjątkowym. Zostali oni zaproszeni do biblioteki szkolnej na uroczystość „Pasowania na czytelnika”. Dzieci wraz z wychowawczyniami przybyły, aby wziąć udział w zabawie śladami Kubusia Puchatka „Przygodę z książką czas zacząć”.

          Po przywitaniu, rozpoczęli wędrówkę po szkole śladami Kubusia Puchatka, które poprowadziły ich do punktów z zadaniami do wykonania. Za poprawnie zrobione zadania dzieci mogły zabrać słoiczki z miodem do biblioteki.

Na koniec pierwszaki zapoznały się z zasadami zachowania oraz wypożyczania książek. Uroczyście złożyły ślubowanie i zostały przyjęte w poczet czytelników.

Każdy otrzymał pamiątkową książkę oraz małe co nie co (jabłko i cukierki) ufundowane przez Radę Rodziców.

Uroczystość pasowania przygotowali nauczyciele bibliotekarze: Iwona Zając, Jolanta Bryćko, Jacek Szaferski z pomocą uczennic
z kl. IIIa – Kornelii Kędziory i  VIa – Aleksandry Balak, Sofii Worożko i Zosi Przyjemskiej.