25 kwietnia 2024 r. po raz kolejny gościliśmy uczniów szkół podstawowych z terenu Miasta i Gminy wraz z opiekunami, którzy przyjęli zaproszenie do udziału w międzyszkolnej grze terenowej „Książkowe Podchody”, organizowanej przez bibliotekę SP nr 2 wspólnie z BPMiG we Wschowie.
Zadaniem uczestników było odnalezienie Punktów Kontrolnych rozmieszczonych na terenie całej szkoły i wykonanie zadań. Głównym celem potyczek było propagowanie czytelnictwa, rozwijanie kreatywności, a także zmotywowanie młodzieży do korzystania z zasobów biblioteki.

Miło nam poinformować, że pierwsze miejsce zajęła drużyna z naszej szkoły w składzie: Amelia Karbowska, Martyna Kijowska i Antonina Cicharska. Na drugim miejscu uplasowali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Lginiu: Izabela Brenienek, Elena Bordecka i Julia Nawrot. Laureatami trzeciego miejsca zostali uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Łysinach: Dominika Malanowska, Maja Dzięgała, Tomasz Wiśniewski i Antoni Warcholak.

Dziękujemy BPMiG we Wschowie za wykonanie dyplomów, Radzie Rodziców naszej szkoły za ufundowanie nagród i poczęstunku oraz paniom: Dominice, Marlenie, Edycie, Paulinie, które włączyły się w realizację naszego działania w swoim czasie wolnym.

Gratulujemy!