W październiku klasa 8d wybrała się na wyjazd edukacyjno-integracyjny. Podczas pierwszego dnia udali się do Górska, aby tam uczestniczyć w warsztatach robienia chleba, masła oraz zwiedzić galerię rzeźby ptaków pana Mariana Murka. W galerii można też podziwiać płaskorzeźby ze scenami oraz postacie z „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza. Następnie klasa udała się do Olejnicy, wędrując ścieżką ekologiczno-edukacyjną znajdującą się na terenie Przemęckiego Parku Krajobrazowego, słynącego z rezerwatów Wyspa Konwaliowa i Torfowisko nad Jeziorem Świętym. Po południu dotarli do Wielenia, gdzie mieli swoje miejsce noclegowe w ośrodku wypoczynkowym „Trzy Jeziora”. Po obiedzie był czas na paintball, kręgle i czas wolny. Drugiego dnia po śniadaniu udali się w kierunku Brenno-Ostrów. Tam mieli okazję zagrać w grę terenową, stworzyć land-art. Po obiedzie w ,,Rybakówce” zwiedzili stary wiatrak „Koźlak” oraz udali się w ramach doradztwa zawodowego do zakładu stolarskiego FIRLEJ, firmy wielopokoleniowej, działającej na terenie Gminy Wijewo od 1946 roku.