Dnia 16 maja br. odbyła się zabawa terenowa pod hasłem „Książkowe Podchody”, zorganizowana przez bibliotekę Szkoły Podstawowej nr 2 we Wschowie przy współudziale Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy we Wschowie. Adresatami rywalizacji byli uczniowie klas VII i VIII szkół podstawowych z terenu Miasta i Gminy Wschowa. Zadaniem uczestników było odnalezienie Punktów Kontrolnych rozmieszczonych na terenie całej szkoły i wykonanie zadań umożliwiających zaprezentowanie swoich różnorakich umiejętności (teatralnych, majsterkowania, sprawności fizycznej i oczywiście wiedzy ogólnej). Głównym celem potyczek było propagowanie czytelnictwa, rozwijanie kreatywności, a także zmotywowanie młodzieży do korzystania z zasobów biblioteki. Po zmaganiach, w oczekiwaniu na werdykt, drużyny wraz z opiekunami zostały zaproszone na poczęstunek, którego fundatorem była Rada Rodziców przy SP2 we Wschowie. Miło nam poinformować, że pierwsze miejsce zajęła drużyna z naszej szkoły w składzie: Paulina Litorowicz, Aleksandra Pazyko i Hanna Strząbała. Na drugim miejscu uplasowali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 we Wschowie: Aleksandra Owoc, Marcel Konieczny i Mikołaj Majnert. Laureatami trzeciego miejsca zostali uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Lginiu: Alicja Brenienek, Zofia Filipek oraz Jagoda Klecha. Gratulujemy! Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców oraz Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Wschowa za ufundowanie atrakcyjnych nagród.