20 grudnia, w naszej szkole odbyły się nietypowe, bo patriotyczne, Jasełka. Były one poświęcone ostatniej Wigilii 1939 roku spędzonej w obozie w Ostaszkowie przez polskich oficerów, w tym również policjantów. Uczniowie pokazali także jak ten szczególny czas spędzały ich rodziny. Dzieci i młodzież z naszej szkoły wraz z przedstawicielem policji, Oficerem Prasowym Komendy Powiatowej Policji we Wschowie, kom. mgr Mają Piwowarską oraz panią Dorotą Chruszczewską, wnuczką zamordowanego w Miednoje, policjanta, Antoniego Wołunia, przybliżyli społeczności szkolnej i zaproszonym gościom- pani Annie Pasek i pani Teresie Świeczkowskiej-atmosferę tamtych dni. Wszyscy ze wzruszeniem i zadumą oglądali Jasełka. Nad całością czuwała pani Agnieszka Mała, oprawę muzyczną przygotował pan Łukasz Hilarski z zespołem muzycznym Forte, a przepiękne dekoracje wykonały panie: Iwona Zając, Milena Turkiewicz i Barbara Matuszewska.