Piątek, 30.10.2020 r. był dla uczniów klasy 1a i 1b dniem wyjątkowym, ponieważ zostali zaproszeni do biblioteki szkolnej na uroczystość pasowania na czytelnika. Przed przyjściem do biblioteki, dzieci pod czujnym okiem swoich starszych kolegów z kl. 6b, wzięły udział w grze na terenie naszej szkoły. Musiały wykazać się wiedzą polonistyczną, matematyczną, umiejętnością śpiewu oraz aktywnością fizyczną. Następnie dzieci wraz z swoimi Paniami weszły do biblioteki, gdzie jako przyszli czytelnicy zapoznali się z panującymi w niej zasadami. Zwieńczeniem wizyty było uroczyste ślubowanie, po którym dzieci wypożyczyły swoje pierwsze książki. Obie klasy otrzymały certyfikaty czytelnika. Każdy uczeń, natomiast, dostał zakładkę do książki oraz Atlas Polski ufundowany przez Radę Rodziców.

Skip to content