Pasowanie na czytelnika 2017/2018

PASOWANIE NA CZYTELNIKA

15 listopada 2017 r. w bibliotece szkolnej odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników. Starsi koledzy i koleżanki z klasy V b i IV c oraz VI b pod kierunkiem p. Sylwii Maćkowiak przygotowali przedstawienie pt. „Piraci z Książkolandii”. Baśniowe postacie przypomniały dzieciom zasady postępowania z książką. Na koniec pierwszaki złożyły ślubowanie i zostały przyjęte w poczet czytelników naszej biblioteki. Każdy otrzymał okolicznościową zakładkę oraz „Album czytelnika” ufundowane przez Radę Rodziców naszej szkoły.
Oprawę muzyczną przygotował p. Łukasz Hilarski z zespołem Forte, dekoracje wykonała p. Iwona Zając, a nad całością czuwali nauczyciele bibliotekarze Jolanta Bryćko i Jacek Szaferski.