Z wizytą w szkole w Długiem Starem

Z WIZYTĄ W SZKOLE PODSTAWOWEJ W DŁUGIEM STAREM

W piątek, 26 października 2018 roku, uczniowie klasy VII b i VII c gościli w Szkole Podstawowej w Długiem Starem. Młodzież otrzymała zaproszenie na wystawę interaktywnych eksponatów z Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Wystawa ta była częścią obchodów 25 - lecia szkoły i została zorganizowana w ramach działającego na terenie SP w Długiem Starem Klubu Młodego Odkrywcy.
Uczniowie naszej szkoły zostali podzieleni na trzy grupy i uczestniczyli zamiennie w zajęciach: fizyko – chemicznych, plastycznych i językowych, przygotowanych i poprowadzonych przez uczniów i nauczycieli miejscowej podstawówki. Druga część wizyty miała miejsce w sali wiejskiej, gdzie zgromadzono interaktywne eksponaty wypożyczone z Centrum Nauki Kopernik w Warszawie oraz roboty sterowane za pomocą tabletów. Ta część pobytu w Długiem Starem szczególnie zainteresowała uczniów naszej szkoły, ponieważ była okazją do samodzielnego eksperymentowania. Na pamiątkę każdy z uczniów otrzymał „Poradnik młodego naukowca” z propozycjami doświadczeń do samodzielnego przeprowadzenia w domu.