Wybory do Samorządu Uczniowskiego 2017/2018

WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

W piątek, 29.09.2017 r. w naszej szkole odbyły się wybory do Prezydium Samorządu Uczniowskiego. Poprzedzone były one 7 – dniową kampanią wyborczą, podczas której wszyscy uczniowie mogli zapoznać się z sylwetkami kandydatów do władz naszej szkoły. Zgodnie z ordynacją wyborczą, zapisaną w Regulaminie Samorządu Uczniowskiego, w piątek nastała cisza wyborcza. Wybory nadzorowała komisja w składzie: Klaudia Paszczyńska (V d),Klaudia Piosik (V d), Nadia Cicharska (Vd).
Podczas lekcji uczniowie każdej klasy, pod opieką nauczycieli, odwiedzili lokal wyborczy, by oddać głos na swojego wybranego kandydata. W głosowaniu brało udział 520 uczniów. Oddano 380 głosów ważnych i 140 głosów nieważnych. Wyniki wyborów są następujące:

Lp. Imiona i nazwiska kandydatów Liczba oddanych głosów
1. Marika Beker z klasy VII c 31
2. Dominik Dudziak z klasy VII d 41
3. Pola Glapa z klasy V d 136
4. Oliwia Guzińska z klasy V c 17
5. Natalia Kowalska z klasy VI d 25
6. Adam Wyrwiński z klasy VII c 130

Nowym przewodniczącym szkoły na rok szkolny 2016/2017 została Pola Glapa z klasy V d.