Uczniowie na meczu żużlowym

Uczniowie SP2 we Wschowie na meczu żużlowym w Lesznie.

W piątek (27.04.2018 r.) w Lesznie na stadionie im. Alfreda Smoczyka odbyła się czwarta runda PGE Ekstraligi żużlowej pomiędzy Fogo Unią Leszno a Falubazem Zielona Góra. Na trybunach stadionu obecni byli uczniowie Szkoły Podstawowej nr2 im. Bohaterów Westerplatte we Wschowie, którzy dzięki wcześniejszemu udziałowi w akcji „Powitanie Wiosny z Unią Leszno 2018 ” zdobyli VOUCHER – zaproszenie na wybrany mecz żużlowy dla 50 osób.

Fogo Unia Leszno pokonała Falubaz Zielona Góra 56:34. Byki do zwycięstwa poprowadził Piotr Pawlicki. Kapitan Unii zachwycił dyspozycją nie z tej planety, wygrywając wszystkie swoje starty. Gospodarze musieli sobie radzić bez Janusza Kołodzieja, który po upadku w pierwszym biegu nie wyjechał już na tor.

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr2 we Wschowie bardzo głośno dopingowali żużlowców na torze. W zamian mogli zobaczyć wiele niezapomnianych wyścigów i walki fair play.