Śmieci się segreguje

ŚMIECI SIĘ SEGREGUJE, A NIE W PIEC PAKUJE

W środę, 29 listopada 2017 r. przedstawiciele naszej szkoły uczestniczyli
w Festiwalu Piosenki Ekologicznej pod hasłem „Śmieci się segreguje, a nie w piec pakuje”. Jego organizatorem byli: Burmistrz Miasta i Gminy Wschowa, Straż Miejska Wschowa,
Spółka Komunalna Wschowa Sp. z o.o. oraz Centrum Kultury i Rekreacji we Wschowie.
Naszą szkołę reprezentowała solistka Klara Kmieciak z klasy IV f, która zaśpiewała utwór „Ziemia – wyspa zielona” oraz zespół Forte w składzie: Marta Fiuk, Magdalena Reszel, Pola Glapa, Klaudia Paszczyńska, Dominika Piekarczyk, Ewelina Dunowska, Hanna Huzar, Hanna Kuzimowicz, Marta Nietyksza oraz Natalia Szmacińska. Zespół zaprezentował, przy akompaniamencie nauczyciela muzyki p. Łukasza Hilarskiego, piosenkę „Moja planeta”.
Jury, reprezentowane przez przedstawicieli organizatorów festiwalu wysłuchało
12 utworów. Główną nagrodę – Grand Prix w kategorii soliści przyznano uczennicy naszej szkoły Klarze Kmieciak. Zespół Forte otrzymał wyróżnienie.
Podczas festiwalu nauczyciel przyrody, p. Małgorzata Kordek otrzymała Nagrodę
św. Franciszka za wieloletnią działalność na rzecz Edukacji Ekologicznej w Gminie Wschowa.