Pasowanie pierwszoklasistów

PASOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

22.09.2017 roku miało miejsce ważne szkolne wydarzenie – podczas apelu z okazji Święta Patrona, pierwszoklasiści zostali uroczyście przyjęci w poczet uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 we Wschowie. Tego dnia uczniowie z klas: 1a, 1b i 1c wraz ze swoimi wychowawczyniami oraz zgromadzonymi na apelu rodzicami obejrzeli program artystyczny w wykonaniu uczniów klas V d i III f przygotowanych przez panie: Renatę Kokorniak i Małgorzatę Grys oraz zespół muzyczny FORTE prowadzony przez pana Łukasza Hilarskiego.
Następnie pierwszoklasiści, w niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

Po złożeniu ślubowania pani wicedyrektor dokonała symbolicznego pasowania na ucznia, a Dyrektor szkoły, pan Ryszard Ratajczak, wręczył wychowawczyniom klas symboliczne ołówki oraz pamiątkowe dyplomy i linijki dla każdego ucznia.