I kudłate i łaciate

I KUDŁATE I ŁACIATE

„I kudłate, i łaciate – nasi ulubieńcy” to projekt o charakterze interdyscyplinarnym, który był skierowany do uczniów klas IV. Miał na celu:
- rozwijanie wrażliwości, właściwej postawy i empatii wobec zwierząt,
- wskazanie odpowiednich sposobów opieki nad zwierzętami,
- poszerzenie umiejętności informatycznych, plastycznych i aktorskich,
- kształtowanie umiejętności samodzielnego zdobywania wiedzy w różnych źródłach informacji,
- kształtowanie efektywnej współpracy i współdziałania w zespole,
- wdrażanie do przygotowania i publicznego prezentowania prac przygotowanych przez uczniów.
Wszystkie wymienione cele realizowane były podczas przeprowadzonych działań.
8.03.2018 r. odbył się konkurs plastyczny w którym wzięło udział 18 uczniów. Autorką konkursu była p. Joanna Haupt.
Zwyciężyła praca Oli Gwadery, Martyny Adamczyk i Amelii Kostki z kl. IV e. II miejsce przyznano pracy Hani Strząbały, Mai Garcarz i Natalii Jędrzychowskiej z kl. IV f, a III miejsce Paulinie Barylskiej, Mai Śladewskiej i Hani Romak z kl. IV d.
15.03.2018 r. – w konkursie recytatorskim, którego organizatorem była p. Sylwia Maćkowiak zaprezentowało się 8 uczniów.
Zwyciężyła Marta Fiuk z kl. IV b, II miejsce zdobyła Hania Olszowska z kl. IV c, a III miejsce przyznano Marcie Szyszło z kl. IV b.
Od 01.03.2018 do 16.03.2018 chętni uczniowie wykonywali prezentacje multimedialna o swoim pupilu. Konkurs ten przygotowała p. Arleta Brzostowska – nauczycielka informatyki.
Nagrodę za I miejsce otrzymała Emilia Siodelska z kl. IV a, Bartek Kurek z kl. IV b zajął II miejsce, a Ola Ratajczak z kl. IV c – III miejsce. Wyróżnione zostały również prezentacje Martyny Bernat z IV c, Tosi Prałat i Roksany Gil z IV a.
Do 16.03.208r. uczniowie klas IV mieli również możliwość zaprezentowania swojej wiedzy i umiejętności wykonując plakaty na konkurs językowy „MY FAVOURITE PET”.
I miejsce zajęły Amelia Twór i Martyna Bernat z IV c, II – Marlena Matuszewska z IV c, a III miejsce – Piotr Rogoziński z IV e i Szymon Wrąbel z IV b. Przyznano również wyróżnienia dla Amelii Kostki oraz Bartosza Kurka z IV b.
13.03 i 15.03.2018 miały miejsce trzy czterdziestopięciominutowe spotkania z lekarzem weterynarii,
p. Błażejem Chromym i p. Lilianą Kurzawą – technikiem weterynarii i psim fryzjerem. Przybliżyli Oni dzieciom zasady opieki nad zwierzętami ucząc wrażliwości na ich potrzeby. W czasie spotkania zaproszeni goście w niezwykły sposób połączyli słowa z przykładami, co tym bardziej pozwoliło naszym uczniom na przyswojenie usłyszanych informacji.
21.03.2018r. dzieci, pod opieką p. M. Kordek i p. J. Szaferskiego, miały okazję wziąć udział w spotkaniu
z p. Karoliną Grys i jej alpakami.
Tego samego dnia odbyło się uroczyste podsumowanie projektu, które uświetnił nasz chórek pod kierownictwem p. Łukasza Hilarskiego.