Akademia eksperymentów

AKADEMIA EKSPERYMENTÓW

AKADEMIA EKSPERYMENTÓW TO PROJEKT SKIEROWANY DO UCZNIÓW KLAS I-III REALIZOWANY PRZEZ STOWARZYSZENIE ,,RAZEM ŁATWIEJ'', DZIAŁAJĄCE PRZY SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 2 WE WSCHOWIE. ZAJĘCIA PRZEPROWADZANE W RAMACH PROJEKTU, POD OPIEKĄ WYKWALIFIKOWANEJ KADRY, OBJAŚNIAJĄ TAJNIKI NAUKI, TŁUMACZĄC W PRAKTYCE WIEDZĘ Z PRZYRODY, BIOLOGII, CHEMII, TECHNIKI ORAZ FIZYKI. MŁODZI NAUKOWCY ROZWIJAJĄ SWOJE KOMPETENCJE ORAZ ZAINTERESOWANIA. WARSZTATY Z EKSPERYMENTÓW SPRZYJAJĄ POSZUKIWANIU ODPOWIEDZI NA PODSTAWOWE PYTANIA.

30 października uczniowie klas I-III uczestniczyli w pierwszym spotkaniu naukowym „akademii eksperymentów”, podczas których szukali odpowiedzi na pytanie : gdzie jest powietrze ? Uczniowie wykonując eksperymenty dowiedzieli się, m.in. ile tlenu znajduje się w powietrzu w zamkniętym w słoiku? Kolejny eksperyment pozwolił na wytworzenie dwutlenku węgla. Spotkanie z nauką zostało entuzjastycznie odebrane przez dzieci. Zajęcia cieszyły się wielkim zainteresowaniem, a dzieci z ogromnym zaangażowaniem wykonywały doświadczenia.
Pierwsze warsztaty, które były poświęcone powietrzu, prowadziła doktor nauk fizycznych Małgorzata Zubaszewska. Eksperymenty dla dzieci to połączenie świetnej zabawy i sporej dawki wiedzy, zdobywanej podczas odkrywania zagadek otaczającego nas świata. Wykonywanie nieskomplikowanych doświadczeń to niezwykle pouczająca przygoda, która procentuje u dzieci zainteresowaniami z dziedzin ścisłych.
Już nie możemy doczekać się kolejnych zajęć.