Mistrzostwa Euroregionu

5 MEDALI UCZNIÓW PODCZAS 15 MISTRZOSTW EUROREGIONU "PRO EUROPA VIADRINA" W LEKKIEJ ATLETYCE

Przy padającym deszczu i niskiej temperaturze 650 młodych zawodników z 5 województw oraz goście z Niemiec rywalizowali 6.09.2017 r. w Słubicach w Mistrzostwach Euroregionu. Znakomicie w tych zawodach spisali się uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 we Wschowie, którzy wywalczyli w kategorii U14 aż 5 medali.

Gabriel Dziełakowski zdobył złoty i brązowy medal w biegu na 300m i skoku w dal,
Miłosz Skuriat
wywalczył srebrny medal w rzucie piłeczką palantową i brązowy w biegu na 60m,
Orian Suda wywalczył brązowy medal w skoku w dal.

Bardzo blisko medalu uplasowali się również Kacper Bobowski i Wojciech Wróbel, którzy zajęli 4 i 5 miejsce. A Radosław Faliszewski i Dominik Dudziak uplasowali się w pierwszej 10 w swoich konkurencjach. Mimo bardzo niesprzyjających warunków, młodzi uczniowie SP 2 uzyskali wiele rekordów życiowych. Uczniami podczas wyjazdu opiekował się trener Andrzej Orłowski.