Finały wojewódzkie konkursów przedmiotowych

FINAŁY WOJEWÓDZKIE KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH 

Zakończyły się etapy wojewódzkie konkursów przedmiotowych organizowanych przez Lubuskie Kuratorium Oświaty. Eliminacje do nich zakończyły się dużym sukcesem uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 we Wschowie. Naszą szkołę reprezentowało w nich 7 uczniów.Troje w konkursie z języka polskiego: Maria Ziemek kl. VII d, Matylda Gierczak kl. VIII d i Eryk Basikowski kl. VIII b i po dwoje w konkursach z geografii: Franciszek Dobrzyński Matylda Gierczak z kl. VIII d i matematyki: Paweł Alefierowicz i Franciszek Dobrzyński z kl. VIII d. Nauczyciele, którzy przygotowywali uczniów do konkursów to panie Genowefa Turowska, Małgorzata Hambicka,  Marlena Warzecha, Magdalena Majchrzak i Barbara Menzel. Uzyskanie tytułu laureata w konkursie zwalnia ucznia z pisania odpowiedniej części egzaminu ósmoklasisty.

22 marca ogłoszone zostały wyniki konkursu przedmiotowego z języka polskiego. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 we Wschowie zakończyli te etapy z ogromnym sukcesem.

Uczennica klasy VII d Maria Ziemek zdobyła tytuł Laureata konkursu przedmiotowego z języka polskiego, dzięki temu w przyszłym roku szkolnym będzie zwolniona z egzaminu ósmoklasisty z tego przedmiotu. Dwoje pozostałych uczniów zostało Finalistami tego konkursu. Nasza szkoła ma też dwoje Finalistów z konkursu przedmiotowego z geografii i dwóch Finalistów z konkursu przedmiotowego z matematyki. Nauczyciele są dumni ze swoich podopiecznych. Lubuski Kurator Oświaty zaprosił Laureatkę wraz z opiekunem na uroczyste podsumowanie konkursów przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych województwa lubuskiego, które odbędzie się 3 kwietnia 2019 r. o godzinie 1100 w Auli Akademii im. Jakuba z Paradyża  w Gorzowie Wielkopolskim. Podczas uroczystości wszystkim laureatom zostaną wręczone stosowne zaświadczenia oraz nagrody.

W naszej szkole jeden uczeń - Aleks Rogoziński jest już zwolniony z pisania egzaminu z języka niemieckiego; tytuł laureata uzyskał w 2017 r. a do konkursu przygotowywany był przez panią Alicję Krawiec.

 

men

Kuratorium oświaty

kuratoriumoswiaty

URZĄD MIASTA I GMINY WSCHOWA

wschowa