Kotylion, czyli biało-czerwoną rozetę możemy dumnie przypiąć do piersi 11 listopada, by wspólnie świętować odzyskanie przez Polskę niepodległości. 10 listopada pod opieką wychowawcy oraz Pani Barbary Matuszewskiej uczniowie klasy IIa wykonali ulubione szczególnie przez dzieci kotyliony.

Na zajęciach plastyki uczniowie klas lll b wykonywali kotyliony. Celem zajęć było kształtowanie kompetencji społecznych i obywatelskich, zwiększenie poczucia przynależności do narodu polskiego, duma z bycia Polakiem. Pod opieką wychowawcy i Pani Żanety Wiler dzieci wykonały kotyliony.

Na zajęciach świetlicowych dzieci z okazji Dnia Niepodległości wspólnie śpiewały piosenki patriotyczne oraz hymn narodowy, wykonały flagi Polski oraz pokolorowały godło Polski.