W Szkole Podstawowej nr 2 we Wschowie odbył się konkurs pod tytułem ” Back uns einen Lebkuchen”- konkurs na najpiękniejszy piernik bożonarodzeniowy z elementami dekoracji w języku niemieckim. Do konkursu przystąpili chętni uczniowie klas I- VIII, którzy byli zaangażowani, a piękne pierniki powstawały w domach wypełnionych pięknym, świątecznym zapachem. Uczniowie kultywowali w ten sposób tradycje i zwyczaje bożonarodzeniowe, przede wszystkim zaczerpnęli elementy związane z niemiecką kulturą. Pierniki zostały zakupione przez nauczycieli naszej szkoły, a pieniążki zostały przekazane na akcję charytatywną dla małego Oskarka cierpiącego na rzadką chorobę serca.

Wyniki konkursu:

Kategoria wiekowa klasy I- III: I miejsce Paula Sowińska, II miejsce Nadia Lauks, III miejsce Piotr Rycerz

Kategoria wiekowa klasy IV- VIII: I miejsce Franciszek Sadowski , II miejce Matylda Döhnel, III miejsce Oskar Sydorczyk. Wyróżnienie otrzymuje Kajetan Aleksandrowicz.

pierniki
« z 7 »
Skip to content