19 lutego 2021 r. w Bibliotece Publicznej we Wschowie podsumowano konkurs plastyczny „Bracia Grimm i ich baśnie”. Uczniowie klas II i III szkół podstawowych naszej gminy mieli za zadanie zilustrować wybraną przez siebie baśń, spisaną przez dwóch słynnych braci. „Czerwony Kapturek”, „Śpiąca Królewna”, „Roszpunka” czy „Muzykanci z Bremy” to niektóre tytuły wybrane przez dzieci. Prace plastyczne zachwycały różnorodnością wykonania – plastelina, farbki, kolorowy papier, włóczka czy nawet długopis 3D. Pomysły na przedstawienie baśniowych postaci zachwyciły jury! Zdecydowano się nagrodzić ośmioro twórców. Pamiątkowe dyplomy oraz książki otrzymali: Nina Krawiec z kl. III Szkoły Podstawowej nr 1 we Wschowie, Wiktoria Filarska z kl. III Szkoły Podstawowej w Konradowie, Lena Cebenko z kl. III Szkoły Podstawowej w Łysinach, Hanna Skorupińska-Mandziuk, Julia Maćkowiak, Gabriela Bogacz, Faustyna Kuźniacka, Mikołaj Piotrowski – uczniowie kl. II ze Szkoły Podstawowej nr 2 we Wschowie. Prace konkursowe można obejrzeć w bibliotecznej galerii oraz w tablicy interaktywnej znajdującej się w holu czytelni. Zapraszamy!

Może być zdjęciem przedstawiającym 5 osób, dziecko i książka

Wręczenie nagrody Alince Kamenczuk z klasy II c- konkurs plastyczny „112 ratuje życie „. Serdecznie gratulujemy 😊😊😊😊😊

Może być zdjęciem przedstawiającym 3 osoby, ludzie stoją, ludzie siedzą i w budynku
Może być zdjęciem przedstawiającym 2 osoby, ludzie stoją i w budynku
Może być zdjęciem przedstawiającym 4 osoby, ludzie stoją i w budynku

W tym roku szkolnym nasi uczniowie stworzą „Szkolną Księgę Promującą Zdrowie”. Niedawno odbył się konkurs na najciekawszy tytuł księgi. Zwycięzcą okazał się Maciej Koziołek z klasy 6e. Tytuł brzmi: „Jedz owoce i warzywa a będziesz zdrowy jak ryba!” Gratulujemy pomysłu

Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba, stoi i w budynku
Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba i stoi

Uczniowie klas VI wzięli udział w konkursie na ” Najbardziej kreatywną maseczkę”, która w tym przypadku nie miała spełniać roli ochronnej, a jedynie estetyczną i artystyczną. Uczniowie ozdabiali swoje maseczki w domach na lekcjach techniki pod okiem pana Marcina Woźniaka. Jak się okazało, wyobraźnia dzieci nie miała końca, a organizatorom, czyli p. Monice Skorupińskiej oraz p. Marcinowi Woźniakowi wyłonić zwycięzców było bardzo trudno. Przyznano:
1 miejsce dla Matyldy Dohnel z kl. 6a
2 miejsce dla Ewy Kowalczyk z kl. 6a
3 miejsce dla Oliwii Płóciennik z kl. 6d
Wyróżnienie dla Karoliny Rutkowskiej z kl. 6f
Wyróżnienie dla Katarzyny Matuszewskiej z kl. 6e
Wyróżnienie dla Julii Mrówczyńskiej z kl. 6b
Gratulujemy pomysłów wszystkim uczestnikom i zachęcamy do obejrzenia wybranych prac 🙂

W dniu 21.12.2020 r. rozstrzygnięty został szkolny konkurs ogłoszony przez Żanetę Wiler na „Stroik Bożonarodzeniowy”. Celem konkursu było propagowanie tradycji związanej z tematyką świąt Bożego Narodzenia. Uczniowie wykazali się kreatywnością i zrealizowali najbardziej niestandardowe pomysły. Oczywiście dbając o to, aby kompozycja stroików na Boże Narodzenie trzymała się spójnej koncepcji i była wykonana z naturalnych materiałów. A oto wyniki konkursu:

I miejsce Joanna Zajączkowska klasa 2a
II miejsce Amelia Iłowska klasa 3c
III miejsce Maja Stróżyk klasa 2a.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom i gratulujemy zwycięzcom! Nagrody zostaną wręczone po powrocie do szkoły.

Obraz może zawierać: świeczki i w budynku
Obraz może zawierać: świeczki i roślina, tekst „Maja Stróżyk kl 2a”
Obraz może zawierać: w budynku

FINAŁY WOJEWÓDZKIE LOM

11 uczniów naszej szkoły startowało w Finałach wojewódzkich młodzików LA Indywidualne dziewcząt i chłopców w ramach LOM. Zdobyto 8 medali – złoto w pchnięciu kulą Z. Szymańska, skok w dal – K. Bardziński, sztafeta chłopców 4x100m w składzie: K.Bardziński, A. Kaczor, P. Kolman, K.Kudła. Srebro – skok w dal A.Kaczor. Brązowy medal – bieg 100m A. Gwadera. Pozostali poprawili swoje rekordy życiowe A. Anklewicz bieg na 600m, Sz.Gałka i P. Kolman bieg na 1000m, pchnięcie kulą M.Orlowska,bieg na 100m B.Łakomy, K.Kudła.Gratulacje dla wszystkich. Brawo dla wszystkich.😄

PÓŁFINAŁOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ

7 października chłopcy z rocznika 2008/2009 rozegrali Półfinałowy Turniej Piłki Nożnej w ramach Igrzysk Dzieci Lubuskiej Olimpiady Młodzieży w Nowej Soli. Po bardzo zaciętej i emocjonującej walce zdobywając II miejsce, różnicą 1 pkt, uzyskali awans do finału wojewódzkiego. Skład drużyny:
⚽️ Bielarz Norbert 5a
⚽️ Klimpel Nikodem 6a
⚽️ Fogt Sebastian 6a
⚽️ Bartkowiak Filip 6b
⚽️ Sydorczyk Oskar 6c
⚽️ Dudkowiak Daniel 6c
⚽️ Śladewski Błażej 6e
⚽️ Masternak Igor 6e
⚽️ Powęski Piotr 7f
⚽️ Krembuszewski Kacper 7e
⚽️ Nowak Jakub 7g.
WIELKIE GRATULACJE DLA DRUŻYNY !

Wielkie podziękowania dla przybyłych kibiców 😉Opiekun: Magdalena Sydorczyk