W ramach projektu „I kudłate, i łaciate…” prowadzonego przez szkolną bibliotekę odbyło się spotkanie uczniów klas trzecich z p. Karoliną Grys oraz dwójką jej podopiecznych – alpakami z Alpaczkowa: Companiero i Elfikiem. Pani Karolina opowiedziała o zwyczajach zwierząt oraz ich terapeutycznej mocy. Każdy mógł się o tym przekonać, przytulając się do milutkiej i mięciutkiej alpaki 🤗

2 marca gościliśmy p. Agnieszkę Rempuszewską i Bunię. Pani Agnieszka jest osobą niewidomą, a Bunia to pies przewodnik. Podczas spotkania dowiedzieliśmy się wielu ciekawych i ważnych informacji dotyczących osób niepełnosprawnych. P. Agnieszka opowiedziała, jak wygląda praca psiego przewodnika, jak powinniśmy się zachować, widząc pracującego psa oraz jak pomóc osobie niepełnosprawnej. Nasi trzecioklasiści wykazali się taktem i na pewno udzielą fachowej pomocy każdemu, kto będzie jej potrzebował 😍

Skip to content