„I kudłate i łaciate – nasi ulubieńcy”  to projekt o charakterze interdyscyplinarnym.
Był  on skierowany  do uczniów klas III i IV.
Jego celem było:

• rozwijanie wrażliwości, właściwej postawy i empatii wobec zwierząt,
  • wskazanie odpowiednich sposobów opieki nad zwierzętami,
  • poszerzenie umiejętności literackich,  plastycznych, fotograficznych,
  • kształtowanie umiejętności samodzielnego  zdobywania wiedzy w różnych źródłach informacji,
  • kształtowanie efektywnej współpracy  i współdziałania w zespole,
  • wdrażanie do przygotowania i publicznego prezentowania prac przygotowanych przez uczniów.

Wszystkie wymienione cele  realizowane były podczas następujących  działań.

05, 06 i 07.11. 2019 r. odbyły się spotkania wszystkich klas III i IV  z panią Agnieszką Rempuszewską i Bunią – jej psem przewodnikiem.

05.11.2019 r. odbył się konkurs plastyczny „Zabawne zwierzaki”,  w którym wzięło udział  14 uczniów. Autorkami konkursu były panie  Małgorzata Świder i Ewelina Filipczuk.
Zwyciężyła  praca  Oliwii Potopy z kl. III a i Jagody Kociubińskiej
z kl. III a
, II miejsce przyznano pracy Kingi Dziełakowskiej z kl. III c,  III miejsce Zofii Dzięcioł z kl. IV a, a wyróżnienia Jagnie Grzeszczyszyn z kl. IV a, Filipowi Samuś z kl. IV a, Klaudii Dul z kl. III c.

06.11.2019 r. – w konkursie literackim, polegającym na zredagowaniu opisu na podstawie ilustracji przedstawiającej zwierzątko, którego organizatorem były panie Małgorzata Świder i Genowefa Turowska wzięli udział wszyscy uczniowie klas III
i IV.
Wśród klas trzecich zwyciężyła  Magdalena Szabłowska z kl. III c, II miejsce zdobyła
Nadia Suchecka z kl. III b,  III przyznano Wilettcie Wałeckiej z III a
oraz wyróżnienia Klaudii Dul z kl. III c i Łucji Kosińskiej z kl. III a.
Wśród klas czwartych zwyciężyli: Maria Kowalska z kl. IV b
i Sebastian Kruczyński z kl. IV a, II miejsce
zdobyła Aleksandra Chudzik z kl. IV b
i Jagna Grzeszczyszyn z kl. IV a, III miejsce przyznano Klaudii Grab z kl. IV a
i Mai  Helak z kl. IV b

Od 05.11.2019r. do 22.11.2019r. odbył się konkurs fotograficzny pod hasłem „Moje zwierzątko domowe”, którego organizatorem byli p. Jacek Szaferski i p. Małgorzata Świder. Łucja Kosińska z kl. III a, zdobyła I miejsce, Weronika Sobczuk  z kl. III b zajęła II miejsce a Gracjan Kozłowski z kl. III c – III miejsce. Wyróżnieni zostali również Maria Kaczor z III a oraz
Aron Kowalski z III b.

Do 12.11.2019r. uczniowie klas III mieli również możliwość zaprezentowania swojej wiedzy i umiejętności wykonując plakaty w grupach,  na konkurs językowy „MY  FAVOURITE  PET”. Organizatorem konkursu była  p. Barbara Śliwińska.
Nagrodzone zostały prace, które wykonali następujący  uczniowie:
Z klasy III AŁucja Kosińska, Oliwia Potopa, Hanna Nowak, Maja Majkut, Zofia Ptak,  Tomasz Powęski.
Z klasy III BBartosz Dudkowiak, Nikola Blachowska, Szymon Janas i Hanna Kłos.
 oraz Nadia Suchecka, Weronika  Sobczuk, Antoni Sobecki, Wiktor Szulc.
Z klasy III CMagdalena Szabłowska, Maria Sadowska,  Patrycja Piotrowska, Wiktoria Słabik, Adam Twór.

12.11.2019 r. miały miejsce  3  czterdziestopięcio minutowe spotkania z doktorem weterynarii – p. Teresą Przydrożną i panią zajmująca się pielęgnacją zwierząt domowych. Przybliżone zostały  dzieciom zasady opieki nad zwierzętami.
W czasie spotkania zaproszeni goście w niezwykły sposób połączyli słowa  z przykładami, co tym bardziej pozwoliło naszym uczniom na przyswojenie usłyszanych informacji.

18.12.2019 r. w bibliotece szkolnej odbyło się podsumowanie projektu oraz wszystkich konkursów, podczas którego, uczniom zostały wręczone dyplomy i nagrody ufundowane przez Radę Rodziców przy naszej szkole.

Organizatorkami i koordynatorkami  całego projektu „I kudłate i łaciate – nasi ulubieńcy” były panie Małgorzata Kordek i Jolanta Bryćko.