Spotkania trzecioklasistów w ramach projektu „I kudłate, i łaciate” stały się już szkolną tradycją. Jak co roku w marcu gościliśmy w naszej szkole pasjonatów i miłośników zwierząt: p. Karolinę Grys oraz dwójkę jej podopiecznych – alpaki z Alpaczkowa: Companiero i Elfika. Pani Karolina opowiedziała nam o zwyczajach alpak, a także na czym polega ich terapeutyczna moc. Każdy mógł się o tym przekonać, przytulając się do milutkiej i mięciutkiej alpaki. Kolejnym gościem był p. Piotr Dziełakowski, który podzielił się z nami profesjonalną wiedzą i pięknymi zdjęciami dzikich zwierząt. Pan weterynarz Dawid Bujewski z przychodni Multivet opowiadał o naszych domowych pupilach, a przy okazji rozwikłał zagadkę jedzenia trawy przez psy (i wcale nie chodziło o zaklinanie deszczu 😉😉😉Nie mogło zabraknąć także p. Agnieszki Rempuszewskiej i Buni. Pani Agnieszka jest osobą niewidomą, a Bunia to jej pies przewodnik. Pani Agnieszka opowiedziała nam jak wygląda praca psiego przewodnika, jak powinniśmy zachować się widząc pracującego psa oraz pokazała w jaki sposób pomóc osobie niepełnosprawnej kiedy tego potrzebuje.

Skip to content