16 maja 2022 roku odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci i Młodzieży z udziałem uczniów klasy 1 b ze Szkoły Podstawowej nr 2 we Wschowie, podczas którego przeczytaliśmy fragment książki pt. „Zielone piórko Zbigniewa” autorstwa Justyny Bednarek. Poznaliśmy historię Gniotki, skarpetki o bogatym wnętrzu, która zainspirowała nas do rozmowy o uczuciach. Dyskutowaliśmy o tym, jak wiele emocji towarzyszy nam w codziennym życiu i jak sobie z nimi radzić. Mówiliśmy o oczekiwaniach – innych względem nas i naszych wobec pozostałych – i o tym, jak mimo okoliczności pozostawać sobą. Podzieliliśmy się własnymi sposobami na opanowanie negatywnych emocji, takich jak strach, gniew, czy smutek, rozmawialiśmy także, jak okazywać te pozytywne, czyli radość lub sympatię. Następnie dzieci wykonały własne gniotki, wykorzystując przy tym balon napełniony piaskiem, flamastry i włóczkę.

Może być zdjęciem przedstawiającym 15 osób, dziecko, ludzie stoją, w budynku i tekst „12 9 1 DKK BEDNAREK 33 SAVING BIESZCZADY. FASHION”
Skip to content